Araç Üstü Çadır

Araç Üstü Çadır

Yeni Trend Araç Üstü Çadırlar

Ülkemizde de Outdoor Endüstrisi lüks yaşama dair yaptığı atılımlarla popülerlik kazanmaya başladı. Endüstri şimdi, Açık havada sadece vakit geçirmek ve yeni yerleri keşfetmek için ürünler yapmıyor, hem tarz hem de konforlu bir şekilde, Konaklama ve Doğaya kaçış ürünleri geliştirerek üretiyor. Doğaya kaçışlarımız artık daha konforlu, Artık sizin için mükemmel bir çözüm ve yeni bir tarz var; “Araç Üstü Çadır” olarak adlandırılırlar. En iyi çadır ve kamp deneyimi için tasarlandılar.

Araç üstü çadır, Doğada küçük bir sığınak arayan herhangi bir şehir sakinini  “ Yaşamın Lüksünden Vazgeçmeden” tatmin edecek gibi görünüyor.

Konforundan vazgeçmeden çevreyi keşfet ve doğanın tadını çıkar.


Araç Üstü Çadır Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere araçlar için tasarlanmış ve araç tavanı üzerine kurulabilen özel tasarım çadırlara Araç Üstü Çadır denir. Bilinmesi gereken; Bu çadırlarını montajı için, Araç tavanında aracın kendisine ait taşıma sisteminin bulunması gerekmekte olduğudur. Eğer yoksa önce Taşıma sistemini yaptırmalısınız. Yalnız, bazı arabalara tavan taşıma sistemi takılamıyor takılsa da taşıma kapasitesi az olduğu için araç üstü çadır ile kullanamıyor. Bu konuyu çadır alacağınız yere danışmalısınız.


Araç Üstü Çadırın Avantajları Nelerdir?

 • Araç üstü çadırı kurmak ve toplamak çok hızlı.
 • Kolay kullanımı diğer aktiviteleri yapmak için size daha fazla zaman kazandırır.
 • Haşerelerden,  böcekten ve yırtıcı hayvanlardan koruma sağlar.
 • Yüksek olduğundan, Manzara zenginliği sunar.
 • Yağmur olduğunda zeminin ıslanması derdi yoktur.
 • Uyuduğunuz yüzey her zaman düz ve konforludur.
 • Sırtta taşınandan daha büyük ve daha donanımlıdır.
 • Karavan ile kıyaslandığında; Karavan arabanın çıktığı her yere çıkamaz bu yüzden karavanla çıkamadığınız yerlerde kamp yapabilirsiniz.

Araç Üstü Çadırın Dezavantajları Nelerdir?

 • Aracın çıkabildiği yerler yürüyerek gidilen yerlere göre daha sınırlı olduğundan normal çadır ile kamp yapılabilen her yerde kullanamazsınız.
 • Yüksekte olduğundan daha fazla rüzgar alabilir.
 • Araç hareket halindeyken ses yapabilir.
 • Araç ile bir yere gidip-gelme yapamazsınız toplamanız gerek.

Bu yazının Amacı

İnsanlar araba kampını duyduklarında kolayca bir kamp alanına gitmeyi ve arabada uyumayı düşünürler. Ama araba kampı gerçekten ne? Yararları nelerdir ve geleneksel kamptan farkı nedir?  Mümkün olan en iyi araba kampı deneyimi için, Geniş ve kullanıcı dostu olan bir araba kamp çadırına ihtiyacınız mı var? Bunların hepsini değerlendirebileceğiniz ya da İhtiyaçlarınıza uygun olanı seçmenizde size rehberlik birçok yazı ve makale bulabilirsiniz.  

Bu yazımızda araba kamp çadırı değerlendirmesi yapma amacında değiliz,  Bizim amacımız Türkiye yeni gelişmekte olan Outdoor sektöründe hizmet veren imalatçı firmalardan da haberdar olmanızı sağlamak ve bu sektörün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Biz araştırmalarımız sonucu bilgilerine ulaşabildiğimiz,  Yerli üretim yapan firma bilgilerini aşağıda vereceğiz. Bizim ulaşamadığımız fakat bu sektörde üretim yapan firmalar da bize ulaşırsa buradan bilgilerini yayınlarız. Lütfen bize ulaşmayı deneyin. admin@kampkaravanrehberi.com


Yerli Üretim Yapan Firmalar

Gipsy Adventure Home – İzmir
http://gipsykamp.com
0538 630 56 16 – 0507 745 99 46


Mekik Motors – İstanbul
https://aracustucadir.com
0216 228 42 87


Free Camping – Bursa
https://freecampingbursa.net/
0536 275 7384 – 0538 861 5913