Çilingöz Tabiat Parkı

Çilingöz Tabiat Parkı

Çilingöz Tabiat Parkı ve Kamp Alanları

Çatalca – İstanbul

İstanbul’da Kamp yapılacak güzel alanlardan biri olan Çilingöz Tabiat Parkı, 17,75 hektar alana kurulmuş ve 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Bu ismi hemen yanında geçen Çilingöz Deresinden alan Tabiat Parkı 80 m genişliğinde ince kumlu plaja sahiptir.

Dere kısımda oluşan gölet alanının etrafında sazlıklar bulunmaktadır. Bölgede zengin bitki ve hayvan çeşitliliği bulunmaktadır. Çilingoz’e geldiğinizde,  Deniz, Orman, Göl ve Sazlık manzaralarını bir arada görebilirsiniz.

Alan, Koruma Sahası olduğu için sürekli av yasağı uygulanmaktadır. Kayın, kızılağaç, gürgen ve saçlı meşe gibi ağaç türleri, bölgedeki ormanların çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bıldırcın, karabatak, çulluk, atmaca, ağaçkakan, leylek ve saksağan gibi kuş türlerinin yanı sıra geyik, karaca, tilki sansar, kurt, çakal, sincap gibi türler de alanda koruma altında bulunan canlılardandır.Çilingöz Tabiat Parkında Neler var?

Çilingöz Tabiat Parkında Misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir kır lokantası ve büfe hizmet vermektedir. Yine alanda misafirlerin çadır ya da karavan ile konaklayabileceği bir kamp alanı, İnce kumlu plaj, Gölet alanı, At çiftliği, Piknik alanı, Kameriyeler, Su sporları merkezi, Yürüyüş parkurları, Voleybol ve Futbol sahaları bulunmaktadır.


Çilingöz Tabiat Parkında Neler Yapılabilir?

Çilingöz de Kamp;

Çilingöz, Misafirlerine her tür beklentini karşılayabilecek bir kamp alanı sunuyor. İster acemi bir kampçı olun isterseniz profesyonel bir kamp uzmanı her türden ekibi ve bireyleri gönül rahatlığıyla karşılaşabilecek bir tesise sahip. Burada Karavanınızla veya kendinize ya da işletmeye ait Çadırlarla kamp yapabilirsiniz.

Çilingöz de Piknik;

Hepimizin havalar ısındığında ve özellikle pazar günlerinin vazgeçilmez aktivitesi mangaldır. Ailecek, arkadaşlar, akrabalar ve komşularla gitmekten çok keyif alırız.  Etler pişirilir, toplar oynanır, bazı ortamlarda okey bazılarında oyun havaları vs. Akla gelecek bütün ekstralar piknik alanlarında gerçekleştirilmektedir. Çilingöz de,  Hepimizin keyif aldığı bu aktivite için çok güzel bir alan tasarlamış. Aileniz veya arkadaşlarınızla girebileceğiniz bu alanda istediğiniz tüm ekstraları bulabilirsiniz.

At Çiftliği;

At Çiftliği, doğayla tamamen iç içe bir alanda konuşlandırılmış olup; Atlarıyla, Doğasıyla, profesyonel ekibi ve parkuru ile hizmet vermektedir. Çiftlikte,  hem hayvanlarını seven hem de bunu bir iş olarak değil de misafirlerine mutlu bir gün geçirtmeyi ana prensip edinmiş bir ekip kurulmuş. Birbirinden farklı atları isterseniz kendiniz sürün isterseniz seyislerin desteği ile öğrenene kadar güzel dakikalar geçirin karar sizin.

Olta Balıkçılığı;

Canınız sıkıldığında, hava almak istediğinizde, şehrin keşmekeşinden bir anlık kurtulmak istediğiniz de ve Balık nerede tutulur? Diye kendinize ve çevrenize sorular  soruyorsanız hemen aklınızın bir köşesinde Çilingöz bulunsun. Eğer yeterli malzemeleriniz varsa ve sizinle güzel vakit geçirilecek kafa dengi bir dostunuz ya da ahbabınız varsa geleceğiniz adres Çilingöz Tabiat Parkı olduğunu unutmayın.

Ayrıca Tesisteki, Spor alanları, Su sporları merkezi ve Yüzme imkanlarından faydalanabilirsiniz, Bunlardan da sıkıldığınızda kendinizi kumsalın sıcacık kumlarına atabilirsiniz.


Çilingöz Tabiat Parkı Fiyat Listesi


Aktiviteleri


İmkanları

 • Okey Salonu
 • Mangal Yeri
 • Kameriyeler
 • Kiralık Çadır
 • Restoran
 • Şezlong
 • Market
 • Elektrik
 • Kafe
 • Duş
 • Su
 • Wc

Çilingöz Tabiat Parkına  Nasıl Gidilir?

Adresi: Atatürk Mahallesi, 34540 Çatalca/İstanbul

Koordinatları: 41.525954, 28.218819

E-posta: info@cilingoztabiatpark.com

Telefon: 0 (534) 687 3060