Hazar Gölü Tabiat Parkı

Hazar Gölü Tabiat Parkı

Hazar Gölü Tabiat Parkı

Hazar Gölü

Sivrice/Elazığ

Hazar Gölü Tabiat Parkı çevresinde 30’a yakın Kamu Kurum ve Kuruluşuna ait Eğitim ve Dinlenme Tesisleri ile Turizm belgeli Otel, Motel, Lokanta, Günübirlik Piknik alanı da bulunmaktadır. Son zamanlarda çevresinde çok sayıda Yazlıklar ve Tatil sitelerinin yapıldığı Göl, Çevre İller halkının da faydalandığı Tatil Merkezi ve kamp alanı  konumundadır. Tabiat Parkı, Hafta sonu tatili içinde çok uygun bir alandır.

Hazar Gölü Tabiat Parkının en önemli kaynak değeri Hazar Gölüdür, Göl mesire alanı iken Temmuz 2011 tarihinde Tabiat Parkı olmuştur. Bu alan, İnsanların Ruhsal, Bedensel ve Kültürel ihtiyaçlarını karşılayan, Ayrıca konaklama üniteleri ile hizmet veren, Orman ve Su Habitatı ile bütünlük arz eden bir alandır.

Hazar Gölü, Kendine has plajları olan ve su sporları ile balık avcılığı da yapılan bir göldür. Ayrıca, Günün her saatinde değişik görünüm kazanarak mavi ve yeşilin her tonunu gösterir. Suyu berrak, sodalı ve tuzsuzdur. Ayrıca, konumu itibariyle, Şehir gürültüsü ve kirlilikten uzak, Temiz ve Mistik havası ile günü birlik ziyaretçilerin de yoğun ilgisini çekmektedir.

Özellikleri

Hazar Gölü Tabiat Parkı çevresinde 30’a yakın Kamu Kurum ve Kuruluşuna ait Eğitim ve Dinlenme Tesisleri ile Turizm belgeli Otel, Motel, Lokanta, Günübirlik Piknik alanı da bulunmaktadır. Son zamanlarda çevresinde çok sayıda Yazlıklar ve Tatil sitelerinin yapıldığı Göl, Çevre İller halkının da faydalandığı Tatil Merkezi konumundadır.

Göl Tabiat Parkı, Ücretlidir içerisinde 21 adet orman köşkü, bir adet kır lokantası, idare bina, wc, çocuk oyun alanı, spor tesisleri, piknik alanı, plaj, seyir alanları, Çadır Kamp  ve Karavan Kamp alanı bulunmaktadır. Park Hafta sonu tatili için sizleri bekliyor, Keyifli tatiller.


Aktiviteleri


İmkanları

  • Güvenlik
  • Otopark
  • Çocuk Oyun Alanı
  • Kameriye
  • Restoran
  • Kafe
  • Wc
  • Su

Hazar Gölü Tabiat Parkına Nasıl Gidilir? 

 Adresi: Sanayi Mahallesi, 23900 Sivrice/Elazığ

Koordinatları: 38.474913, 39.299689