Kamp Yapacaklar İçin, En Önemli Ekipman Nedir?

Kamp Yapacaklar İçin, En Önemli Ekipman Nedir?

Kamp Ekipmanları.

Kamp yapmak çok kişisel bir tecrübedir ve her kamp macerası, Kişinin beklentilerini, güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmesini sağlar. Bu, bir sonraki seyahatinize çıkarken muhtemelen arkadaşınızdan farklı bir grup malzeme getirmeyi isteyeceğiniz anlamına gelir. Örneğin, arkadaşınız bir kitap getirmeyi tercih ederken, fotoğraf makinenizi yanınıza almak isteyebilirsiniz. Ancak ekipman listeniz tamamen arkadaşlarınızdan farklı olmayacak – her kampçının getirmesi gereken yarım düzine kadar eşya olacaktır. Ayrıca grup için gerekli olan ancak grubun her bir üyesi tarafından taşınması gerekmeyen birkaç eşya vardır.

Aşağıdaki her iki ekipman türünü de ele alacağız,

1 – Her kampçı çantasında bulunması gerekenler.

2 – Grup üyeleri arasında paylaşılması gerekenler.

Hangi Malzemeleri Kampa Getirmeliyim?

Çoğunlukla, nereye gidiyor olursanız olun veya seyahatin ne kadar süreceğini planlıyorsanız, bunlara ihtiyacınız olacak. Bu eşyaları her seyahatte kullanacağınız için, kamp malzemeleri bütçenizi ayırırken bu konulara öncelik vermek her zaman akıllıca olacaktır.

Uyku Tulumu

Bir uyku tulumu veya kamp battaniyesi, Uyurken sizi sıcak tutacak ve vücudunuza da biraz tampon olacaktır. Kampçıların çoğu uyku tulumu getirmeyi seçiyor, ancak bu her yerde uyuyabilecek türden biriyseniz, bir kamp battaniyesi de işinizi görecektir.

Su Şişesi

On yıllar önce, Kamp siteleri ve Kitaplarında, Her kampçının getirmek zorunda olduğu listeler arasına su matarasını eklerlerdi, ancak 21. yüzyılda, kampçılar için daha iyi birçok seçenek var. Mataralar, Su tadını değiştiren yapıları ve esneklikleri kısıtlayan dar ağızları vardır. Örneğin, Bir Matara içinde çorba çok kolay pişirilemez.

Bunun yerine, Modern kampçıların çoğu geniş ağızlı plastik bir şişe getiriyor. Genellikle “*Nalgene Bottles” olarak adlandırılır, Çünkü aynı adı taşıyan bir şirket tarafından üretilirler, Bu şişeler şimdi çeşitli üreticiler tarafından üretilir. Çeşitli modeller arasında farklılıklar vardır, bu yüzden seçiminizi dikkatli yapmalısınız.

*Nalgene: Kavanoz, Şişe, Test Tüpü, Dereceli Silindir ve Petri gibi ürünler de dahil olmak üzere başlangıçta laboratuvar kullanımı için geliştirilmiş bir plastik ürünler markasıdır.


El Feneri

Her kampçının kendi kişisel bir el feneri olması gerekir. El fenerleri sadece güvenlik nedeniyle zorunlu değildir, Aynı zamanda akıl sağlığınız için de iyidir – Bir el fenerini paylaşmak hiç de eğlenceli değildir. Etkinleştirmesi kolay bir düğmeye sahip, elinize rahatça oturan ve bol miktarda lümen pompalayan küçük, hafif bir el feneri seçmeye çalışın.


Çok Amaçlı Çakı

İyi bir çok amaçlı Çakı, Bir kampçının çantasındaki en önemli eşyalardan biridir. Bunlar genellikle İsviçre ordusu için üretilmiş olan bıçaklardır ve İsveç Çakısı olarak anılmaktadırlar. Çok amaçlı bir çakı, size birkaç farklı aleti kullanışlı ve nispeten hafif bir pakette taşımanın kolaylığını sağlar.

En basit çoklu aletler bile genellikle pense, tornavida, makas ve bir bıçağı içerecektir. Daha ayrıntılı olan modelleri mutfak lavabosundan başka neredeyse her şeyi içermektedir. Tüm diğer kamp malzemeleri kararlarında olduğu gibi, rekabetin ağırlık ve lüks güçlerini dengelemeniz gerekir, bu yüzden seçiminizi yaparken ihtiyaçlarınızı dikkatlice düşünün.


Hayatta Kalma Kiti

Küçük bir hayatta kalma kiti her kampçının seyahatten önce topladığı ilk şeylerden biri olmalıdır. Yolculuk sırasında ortaya çıkabilecek en kötü durum senaryosunda, hayatta kalmak için gereken temel malzemeleri içermelidir. Bazı kampçılar ticari olarak monte edilmiş hayatta kalma kitlerini satın almayı tercih ederken, diğerleri hayatta kalma kitlerini kendileri oluşturmayı tercih eder. İhtiyacınız olan her şeyi dahil ettiğinizden emin olduğunuz sürece, her iki yaklaşım da iyidir.


Kamp Grupları için Ekipmanlar

Her bir bireyin ihtiyaç duyduğu şeylere ek olarak, her kamp grubunun da üyeleri arasında paylaşılabilecek birkaç ekipmana ihtiyacı vardır. Açıkçası, yalnız kamp yapıyorsanız, bu ekipmanların her birini kendiniz taşımak zorunda kalacaksınız, oysa kamp grupları bu malzemelerin ağırlığını üyeler arasında dağıtabilirler.


Çadır

Çadırlar iki kampçı tarafından paylaşılmaktadır, ancak büyük çadırlar 5 veya 6 kişiyi de ağırlayabilmektedir. Bu, alanınızdaki ihtiyaçlara uyacak şekilde grubunuzdaki çadır sayısını ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

Bir kimsenin çadırın tamamını taşımasına gerek olmadığını unutmayın; isterseniz, onu parçalarına ayırabilirsiniz. Bu sayede arkadaşınız ana çadırı taşırken siz, Yağmurluk, Sineklik ve Direkleri taşıyabilirsiniz.


Su Arıtma

Kamp yaparken arıtılmamış su içmemelisiniz, Çünkü en saf dağ akarsuları bile çeşitli kötü patojenler taşıyabilir. Sadece yanlış bir dereden bir yudum seyahatinizi mahvedebilir ve acil servise gitmenizi gerekebilir. Suyu arıtmanın çeşitli yolları vardır, ancak çoğu kampçı bir su arıtıcısının en uygun ve etkili çözüm olduğunu görmemektir.

Grubunuzun her iki üyesi için bir arıtıcı getirmek daha akılcı olacaktır. Çoklu üniteler kullanmanız avantajlarının yanı sıra, size zaman da kazandırır.


Kamp Ocağı

Açık ateşte yemek pişirebilirsiniz, ancak bu genellikle değdiğinden çok daha fazla sorunlar getirir. Ek olarak, kamp ateşi, özellikle orman yangınları için sürekli bir tehdit olduğundan birçok yerde yasaklanmıştır. Bu, ne zaman kamp yapmaya giderseniz kamp ocağı götürmeniz gerekecek demektir.

Ayrıca yakıtınızı da yanınızda getirmeniz gerekecektir ve bu tipik olarak daha fazla yer kaplar. Su arıtıcı ve çadırlar da olduğu gibi, her iki kampçı için bir ocak getirmek uygun olur. Bir ocaktan iki kişilik yemek pişirmek çok daha kolay ve ekonomik olur.


İlk Yardım Kiti

Bazı kampçılar hayatta kalma kitlerine birkaç temel ilk yardım malzemesi eklemeyi tercih ederken, Her kamp grubunda da iyi düzenlenmiş bir ilk yardım çantası bulunmalıdır. 

Aşağıdaki malzemeler zorunlu olarak kabul edilmelidir:

 • Bandaj Çeşitleri
 • Flaster
 • Gazlı Bez
 • Yara Bandı
 • Cımbız
 • Benadryl
 • Aspirin
 • İbuprofen
 • Topikal ağrı giderici losyon veya jel
 • Antidiarreal ilaç tedavisi
 • Antiasit
 • Antiseptik mendiller
 • Üçlü Antibiyotik Merhem veya Krem

Ek olarak, yolculuk sırasında ihtiyaç duyacağınız reçeteli ilaçları da beraberinizde getirmelisiniz. Her şeyi bir arada ve düzenli tutmak için ilk yardım malzemelerini iyi bir taşıma çantasında paketlediğinizden emin olun. Mümkünse, parlak renkli bir çanta seçin, böylece acil durumlarda bulmak kolaydır. İlk yardım çantası birkaç kişi için kullanılabilir; sadece grubun boyutunu yansıtacak şekilde paketlenmiş miktarları ayarlamanız gerekir.


Pişirme Seti

Her kamp grubunun yemek takımı hazırlayabilmeniz, pişirebilmeniz ve servis yapabilmeniz için bir mutfak kitine ihtiyacı vardır. Tipik bir çift kişilik kit iki kase, bir tencere, bir tava ve iki fincan oluşacaktır. Piyasada birçok seçenek var. Mutfak kitleri gerçekte ölüm kalım ekipmanı değil, bu yüzden arzularıza bağlı olarak minimalist ya da gurme bir aşçı gibi ekipman seçebilirsiniz. Her bir ürünün ayrı ayrı bir kitini düşünebilirsiniz ya da dört kişi için tek bir karma set oluşturabilirsiniz – her iki şekilde de işe yarar.

Yemek takımınızı planlarken yapacağınız yemek türünü de dikkate almak önemlidir. Birçok ticari kamp yiyecekleri torbadan hazırlanabilir ve yenebilir, bu da bireysel kitler olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır. Ancak kahvaltıda krep ve pastırması yapmak istiyorsanız, diğer taraftan bol miktarda tavaya ve münferit tabaklara ihtiyacınız olacak.


Harita

Kamp grubunuzun hedeflenen yere ulaşmasına yardımcı olacak iyi bir haritaya ihtiyacınız olacaktır. İyi bir harita, iyi işaretlenmiş parkurlarda yürüyüş yaparken faydalıdır olur, çünkü ne kadar seyahat ettiğinizi (ve daha da önemlisi, kamp alanına dönmek için ne kadar uzaklaşmanız gerektiğini) belirlemenize yarar.

Dijital haritalar – telefonunuzda veya tabletinizde görüntülenenler gibi – modern kampçılar için güzel bir seçenektir, çünkü kağıttan haritalar tarafından sağlanmayan birçok bilgiyi sağlayabilirler. Ayrıca, acil durumlarda yardım almak için telefonunuzu kullanabildiğiniz için güvenlik bağlamında daha değerli olabilirler.

Ancak, Dijital cihazlar da sorun yaratır. Bir kağıt haritasından çok daha ağırdırlar ve iyi bir sinyale çalışırlar – vahşi doğada nadir görülen bir şey. Buna göre, muhtemelen bir kağıt haritayı da bir yedekleme olarak getirmeniz akıllıca olacaktır.


Sırt Çantanız ve Sizin Kararlarınız…

https://montemlife.com/wp-content/uploads/2016/09/campfire-896196.jpg

Her kamp gezisi farklıdır, bu nedenle, bulunduğunuz yerin yerel alanını, vahşi yaşamını, iklimini veya yasalarını hesaba katmak için bu ekipman listesine ince ayar yapmanız gerekebilir. Buna göre, yukarıdakiler de dahil olmak üzere hiçbir liste ayrıntılı ve kusursuz kabul edilmemelidir. İyi vakit geçirmenizi sağlamak için seyahatinizi her zaman dikkatli bir şekilde planlamalısınız ve dış mekanın tadını çıkarırken güvende olmalısınız.

Bununla birlikte, yukarıda listelenen ekipmanlar, Kazanacağınız hatıraların yüzünüze bir gülümseme getirmesini sağlamak için ihtiyaç duyacağınız temel malzemeleri ve araçları temsil eder. 

Ek olarak, bazı kampçılar diğerlerinden daha zorlu koşullara dayanmaya isteklidirler. Bu listeyi, gezi sırasında makul miktarda rahatlık isteyen “tipik” kampçılar için derledik. Ultralight kampçılar ve hayatta kalma fikirli minimalistler bir çadırla yetinebilirler, Ancak tipik hafta sonu kampçıları yukarıdaki bilgiler ışığında, Muhtemelen daha iyi bir zaman geçirecektir.

Kamp ve Karavan Rehberi Ailesi Olarak, Keyifli Kamplar Dileriz