Kampçılık

Kampçılık

Kampçılık

Kampçılık

Kampçılık açık bir rekreasyon etkinliğidir. Katılımcılar kentsel alanlardan, kendi bölgelerinden veya medeniyetten ayrılır ve genellikle bir kamp alanında açık havada bir ya da birkaç gece geçirirken doğanın tadını çıkarır. Kamp yapmak; Çadır, Karavan, Kabin, ilkel bir yapı veya hiç bir barınak kullanılmamasını da içerebilir.

Eğlence etkinliği olarak kampçılık, ​​20. yüzyılın başlarında popüler hale gelmiştir. Kampçılar, Ulusal veya yerel parklara, Kamuya ait diğer doğal alanlara ve özel mülkiyete ait kamp alanlarına giderek bu etkinliğe gerçekleştirebilir.  Kampçılık ve Karavancılık yaşanmaya değer bir tecrübedir.

Kamp, izcilik gibi dünyadaki birçok gençlik organizasyonunun önemli bir parçasıdır. Kendine güven ve takım çalışmasını öğretmek için de kullanılır. Kamp ayrıca, spor toplantıları ve müzik festivalleri gibi büyük açık hava etkinliklerine katılan kişiler için ucuz bir konaklama şekli olarak da kullanılır. Organizatörler genellikle bir alan ve diğer temel ihtiyaçları sağlayarak buna destek olurlar.

Kamp Alanları

Kampçıların kendileri için en uygun olanı seçebileceği çeşitli kamp alanı türleri de vardır. Ormanlar, Çöller, Ovalar, Dağlar, Göller ve Deniz Kıyıları bunlardan bazılarıdır.

Kamp Araçları

Çeşitli Kamp türleri olduğu gibi, Bu kamp etkinlikleri için çeşitli araç ve yollar da vardır. Bunların en önemlileri; Çadır, Karavan, Kabin ve bunların iç donanımları dır.

Çadırlar

Çadırlar hafif çadır bezlerinden yapılmış taşınabilir Barınaklardır. Muhtelif şekilleri ve büyüklükleri vardır. En popüler olanı kubbe şekilli veya kendinden ayakta duran modelidir.

Karavanlar

Motorlu ve Çekme Karavan olarak iki gruba ayrılırlar. Gençler, Çocuklu Aileler, Emekliler ve Çadır kurmak istemeyenler için gözde bir uğraştır. Genel olarak Karavanlar, Minimal olsa da temel ihtiyaç donanımlarına sahiptirler.