Maltepe Karavan Parkı

Maltepe Karavan Parkı

Küçükyalı İspark Karavan Parkı

Maltepe – İstanbul

İstanbul Maltepe Karavan Parkı, Tam olarak Karavanlar için uygun bir park değil aslında, Maltepe Belediyesi otoparkı ancak tüm karavancılar aynı yere toplandıkları için bu şekilde anılıyor. Ancak, sosyal aktiviteler açısından çok seçeneği olan bir yer. Toplu taşıma araçlarına yakın oluşu, bisiklet, yürüyüş parkurları ve spor tesisleri ile temizliği dikkate değer.

Küçükyalı Karavan Parkı , Adından da anlaşılacağı gibi karavanlar için sadece güzel bir park alanı olabilir ama uzun süreli kalmayı düşünenler için karavan altyapısı olmadığından sıkıntı yaşatır. Elektrik ve Su yok, Tuvaletler Ücretli ve yetersiz. Karavanlar için Elektrik-Su-Atık deposu gibi hizmetler de olsa ve resmi olarak Karavan alanı olarak ayrılsa tadından yenmezdi doğrusu.

Maltepe Karavan Parkı, İspark tarafından işletiliyor. Park alanı çok büyük olduğu halde Karavan bölümü olarak ayrılmış kısma gelen piknikçiler çok yer işgal ediyor. Alanda, Semaver dahil Ateş yakmak yasak. Sorun yaşamamak için, Temiz su tanklarınız dolu ve Pis su tanklarınız boş olarak geliniz.


Maltepe Karavan Parkına Nasıl Gidilir?

Adresi: İdealtepe Mahallesi, 34841 Maltepe/İstanbul

Koordinatları: 40.937923, 29.111857