Papaz İskelesi Kamp Alanı

Papaz İskelesi Kamp Alanı

Papaz Koyu Kamp Alanı

Papaz İskelesi Kamp Alanı

Kumluca – Antalya

Eskiden Ücretli olan Papaz İskelesi Kamp Alanı, 2019 yılı itibariyle  Belediye tarafından mesire alanı olarak halka açılıp Ücretsiz hale getirilmiştir. Mangal yakmak serbest, Ama piknik alanı çok kalabalık. Denize girenler Piknik alanının kalabalıklığından etkilenmiyor, Çünkü, yol tarafı ile sahil arasında yükseklik farkı var bu sayede piknikçilerden etkilenmiyorsunuz, sakin bir ortamda denize girebilirsiniz.

Kamp Alanı, Mesire yerine dönüştürülmesine rağmen, Kampçılık için hala cazip bir yer. Plaj çakıl, Deniz temiz, Manzara harika. Özellikle akşamları burada vakit geçirmek çok keyifli. Doğası bakir kalmış ender yerlerden biri. Hafta sonu tatili için muhteşem bir yer. Papaz İskelesi, Özellikle bahar ve yaz mevsimi hafta sonları hariç tenha sayılabilir. Çok güzel bir deniz manzarası var. Yol üzerinde başka koylar ve kamp alanları da mevcut.

Genel itibariyle Çadır kurmaya izin veriliyor, Fakat Haziran – Temmuz aylarında ziyaretçi akını çok olduğundan ancak akşamları çadır kurup sabahları toplamak gerekebiliyor (Günübirlikçilerin gidiş – gelişine göre)

Ücretsiz olan Park ve Mesire alanı, Genellikle piknik amaçlı olarak kullanılmakta, Bunun yanı sıra, kampçılık, olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü, yüzme ve fotoğrafçılık gibi Aktivitelere de ev sahipliği  yapmaktadır. Alanda, Mescid, piknik masaları, çeşme, küçük bir büfe, wc, duş ve soyunma kabini gibi imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Keyifli Tatiller


Aktiviteleri


İmkanları

  • Mescid
  • Market
  • S.Kabin
  • Duş
  • Wc
  • Su

Papaz İskelesine Nasıl Gidilir?

Adresi: Mavikent Mahallesi, 07390 Kumluca/Antalya

Koordinatları: 36.278935, 30.389482