Vanlife

Vanlife

Vanlife

Dijital Göçebelik – Vanlife Nedir?

Vanlife, ABD’deki gezilerini belgeleyerek bir seyahat günlüğü tutan Jack Kerouac’ın sayesinde, 60’larda popülerlik kazandı. O zamandan beri, yolculuğa çıkma fikri gündelik hayatın sıkıntılarından kurtarmanın bir yolu olarak görüldü. Bugünkü Sosyal medya çağında, Yolculuk fikri biraz değişti, ama her zaman olduğu gibi romantik kalmayı başardı.

2011’de, Foster Huntington seyahat etmek ve minibüsünün de yaşamak için New York’taki işini bıraktı. VanLife etiketiyle Instagram’daki yolculuğunun fotoğraflarını yükledi ve böylece bir devrim doğdu. Huntington’ın maceralarına dair fotoğraf hikayeleri başlatmasıyla, VanLife hareketi önemli bir ivme kazandı; hashtag yaklaşık 2 milyon gönderi aldı.


Neler Paylaşılıyor?

Resimler genellikle, Kayalıklara bakan, Plajlardaki, Ormanlardaki vb. Manzaralara sahip güzel pozlar ve rahat bir şekilde döşenmiş minibüslerine sıkışıp vahşi doğanın tadını çıkaran çiftleri içerir. Ayrıca, yol sorunları, bakım ve onarımlar, yağmurlu günler, ılık – karlı havalar da dahil olmak üzere yaşamın gerçeklerini gösteren ve ticari olmayan fotoğraflar. Hepsi, VanLife durma belirtisi göstermeden ilerleyen bir harekettir.


Dört Teker Hayat

VanLife‘ın arkasındaki fikir oldukça basit: Seyahat ediyor ve Minibüs de yaşıyorsun. Bir Minibüsün de yaşamak, Yolculuğun tadını çıkarmanıza, Doğayla bağlantı kurmanıza, İhtiyaç duymadığınız şeyleri azaltmanıza ve Kendinize belirli bir özgürlük sağlamanıza yardımcı oluyor.

Birçokları bu araçları geçici (veya bazıları için kalıcı) bir eve dönüştürüyor. Bu restorasyonlar öyle basit olmuyor; Minibüslere rahat yataklar, Küçük mutfaklar ve hatta çalışma masaları ile konabi,liyor. @ Laducb , @bluemoonthecrew ve @noel_russ gibi en popüler VanLife hesaplarına göz atabilir ve bir minibüsten yaşamanın pekte zor olmadığını görebilirsiniz.


Fazlalıkları At

Açıkçası, VanLife‘a olan ilgi, Küçültme yönünden geliyor – Hepimiz önemli olan şeyleri elimizde tutarız, VanLife zorunlu olmayanlardan kurtulmak anlamına geliyor. Peki, Minibüs yaşam tarzı fikri size çekici geliyor mu? Geliyorsa, çalışmalarınızla nereden başlarsınız? Kendi VanLife maceranıza başlamadan önce eşyalarınızla nasıl başa çıkacağınızı düşünmenizi sağlayacak bazı temel ipuçları.


Dağınıklıktan Kurtul

Kabul ediyoruz: Evinizi küçültme fikri zor ve yıpratıcı olabilir. Bu yüzden, neyin gitmesi gerektiğini ve neyin kalması gerektiğini değerlendirmenize yardımcı olmak için evinizdeki her alandan, öğe grubundan ve temalardan geçmenize yardımcı olan 30 günlük bir Sadeleşme Süreci oluşturduk.
Bu Süreçte yer almasanız bile, fazla eşyalarınızı ele almaya başlamanıza yardımcı olacak harika bir kontrol listesidir.


Fazla Eşyalardan Para Kazan

Teknoloji sayesinde, istenmeyen şeyler para kazanmak için sayısız yolu vardır. Giysileriniz ve ayakkabılarınız için “dolap.com, modacruz.com veya gittigidiyor’u düşünün. Letgo ve Facebook İkinciel, mobilya ve ev aletleri gibi büyük eşyalardan kurtulmanın harika ve etkili yoludur.

Olmadı Bunları Dene:

  • Amazon (Temel satıcı hesabına sahipseniz, ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz)
  • Letgo, Zebramo, Sahaf, Sahibinden ve Gardrops gibi ücretsiz uygulamalar
  • Konsinye satış mağazaları (birinci sınıf kıyafetler, cüzdanlar, ev dekorasyonu ve mobilyalar için harika)
  • Ağızdan ağıza (arkadaşlarına, iş arkadaşlarına, aile üyelerine, sosyal ağlarına, yerel forumlara, komşulara ve yerel işletmelere söyle)

Depola

Sahip olduğunuz her şeyden kurtulmayı, Bağış yapmayı veya Satmayı başaramazsanız, Depolamak VanLife umudu için büyük bir kolaylık sağlar; önemli olan şeyleri tutarak küçük bir miktarı depolama yapabilirsiniz, Bu aynı zamanda değerli eşyalarınızın güvende olduğunu bilerek de rahatlamanızı sağlar.